معرفی محله دریان نو | بسیاری از آذری زبان ها بعد از مهاجرت به تهران این محله را انتخاب میکنند

دریانو یکی از محله های اطراف خیابان ستارخان است . خیابان ستارخان در منطقه ۲ تهران واقع شده است که از محله های خوب تهران است . محله دریان نو از نظر قیمتی حدود متری ۲۴ میلیون تا ۱۸ میلیون در همین لحظه معامله میشود همچنین رهن کامل از حدود متری ۲ میلیون تومن تا متری ۳ میلیون تومن متغیر است.

نقشه محله دریان نو | دریانو کجاست؟

تاریخچه محله ی دریان نو

بنیانگذار محله دریان نو حاج مهدی ابراهیمی دریانی است. وی اصالتا اهل دهکده دریان در استان آذربایجان شرقی بود. وی بنیاد محله های شهرآرا ، دریان نو و مناطق پیرامون را پایه گذاشته است.

موقعیت جغرافیایی و مرزبندی محله دریان نو

دریان نو از شمال به ستارخان ، به طرشت از جنوب ، خیابان شادمهر (شادمان) از شرق و اتوبان های یادگار و شیخ فضل الله محدود میشود

دسترسی های محله

دریان نو نزدیک به چند ایستگاه مترو از جمله آزادی ، شادمان و… نزدیک بوده همچنین ایستگاه BRT آزادی و چندین مرکز خرید در این محله موجود است. پمپ بنزین های بهبودی و شهرآرا دقیقا رو به روی هم در نزدیکی شمال دریان نو واقع شده اند.

شهرسازی محله دریان نو

این محله در گذشته از ۱۲ خیابان عمود بر هم و یک میدان تشکیل شده بود که با گذشت زمان گسترش یافته و به همین ترتیب از خیابان های اصلی بزرگ و خیابان های عمود بر آن تشکیل شده است ، در گذشته حاج مهدی طرح ساخت آپارتمان های ۵۵ متری را به مجلس در این محله برد که در همان سالها ساخته شد ، امروزه در ایم محله چندین برج باغ و برج مسکونی چند طبقه ساخته شده است. در قسمت جنوبی شهرآرا که هم اکنون در شمال دریان نو واقع شده است ، قسمتی را تنها به دریانی ها اختصاص میدهد که باگذشت زمان دیگر آذری ها و ترک ها نیز اقدام به مهاجرت به این محله میکنند و در حال حاضر بسیاری از اهالی این محله آذری هستند.

محله دریانو

اگر به اتوبار در محله دریان نو یا دیگر محله های تهران نیاز دارید میتوانید از نوبار این کار را انجام دهید. پیشنهاد میشود مطلب نحوه برگزاری مهمانی اسباب کشی را مطالعه کنید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.