با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما و تابستان زمان آن رسیده که در فضای پاسیو و در حیاط خانه خود را به خورشید نشان دهیم. و آیا می‌توانید بوی عطر کباب باربیکیو و استیکی که پخته می‌شود را استشمام نکنید؟ بله، هیچ چیزی بهتر از شروع تابستان نیست …. به جز زمانی که متوجه شدید که وقت آن رسیده تا تمام آن مبلمان پاسیو که تار عنکبوت گرفته و کثیف شده را تمیز کنید.

ما می‌دانیم که تمیز کردن مبلمان فضای باز هیجان‌انگیزترین کار در جهان نیست. اما با این وجود باید انجام شود. ولی نگران نباشید، در این مقاله نکات و ترفندهایی در مورد چگونگی تمیز کردن مبلمان پاسیو، صندلی‌های روی چمن، مبلمان فضای باز و غیره را گردآوری کرده‌ایم، بنابراین شما می‌توانید حیاط خلوت خود را برای روز دورهمی و کباب آماده کنید و از بودن در زیر نور خورشید لذت ببرید.

 چگونه کوسن مبلمان پاسیو رو تمیز کنیم

مرحله ۱: یک راه حل برای تمیز کردن خلق کنیم

در حالی که بسیاری از پارچه‌های مبلمان فضای باز به صورت مقاوم در برابر کپک زدگی در نظر گرفته می‌شوند، اما شما متاسفانه شاهد رشد برخی باکتری‌ها در درز صندلی‌های مبلمان فضای باز خواهید بود. به جای استفاده از مواد شیمیایی خشن که می‌توانند باعث آسیب رساندن و تضعیف پارچه مبلمان شوند، می‌توانید از یک راه حل ساده که ۴ فنجان آب، ۱ قاشق چای‌خوری مایع ظرف‌شویی و ۱ قاشق سوپ‌خوری بوره است برای تمیز کردن استفاده کنید.

مرحله ۲: پاک کردن کوسن‌های مبلمان فضای باز از آشغال‌های اضافه

یک برس پلاستیکی (مانند آن برس‌هایی که برای شستشوی ظروف خود استفاده می‌کنید و یا آن مدل‌هایی که برای تمیز کردن فرش استفاده می‌شوند) بردارید و آشغال‌های اضافی، برگ‌ها، تار عنکبوت و حشرات مرده را از روی مبلمان بردارید.

مرحله ۳: سم پاشی بر روی کوسن‌های مبلمان فضای باز

بعد، محلول تمیزکننده‌ای که در مرحله اول ساختید را داخل یک بطری اسپری تمیز بریزید و مخلوط را روی کوسن‌های مبلمان اسپری کنید. اجازه دهید این محلول برای مدت ۱۵ دقیقه روی کوسن‌ها بماند تا واقعا کوسن‌ها را از هر گونه آلودگی تمیز کند.

بیشتر بخوانید: نکات و ترفندهایی برای نگه‌داری و مراقبت مبلمان و وسایل خانه

مرحله ۴: شستشو و خشک

در آخر، کوسن‌های مبلمان فضای باز خود را با شلنگ آب بشویید. آنها را به‌صورت عمودی در برابر دیوار یا حصار بگذارید تا جریان هوا در آنها برقرار شود تا کاملا خشک شوند.

تمیز کردن مبل

تمیز کردن مبلمان در فضای باز؛ نحوه تمیز کردن مبلمان پاسیو | نوبار

 چگونه مبلمان پلاستیک پاسیو رو تمیز کنیم

مرحله ۱: آماده کردن مقدمات برای تمیز کردن مبلمان فضای باز

ابتدا، روی تمام صندلی‌های روی چمن و دیگر مبلمان فضای با شلنگ و اسپری کردن آب بریزید تا تمام کثیفی‌ها و دوده از روی آنها پاک شود.

مرحله ۲: راه حل تمیز کردن را مهیا کنید

در حالی که قدرت تمیزکنندهها و سفیدکننده‌ها معمولا بسیار زیاد است، اما این مواد برای پلاستیک و یا مبلمان فضای باز بسیار مضر است و می‌تواند به پلاستیک آسیب برساند. به جای آن، ¼ فنجان سرکه را در یک سطل بریزید و سه چهارم دیگر را با آب گرم پر کنید.

مرحله ۳: ضدعفونی کردن

با استفاده از یک برس نرم و محکم و آغشته به محلول ضدعفونی، به‌طور کامل سطح مبلمان را پاک کنید. اگر از تابستان گذشته لکه‌هایی از نوشابه بر روی مبلمان مانده است، می‌توانید کمی جوش‌شیرین را بر روی یک اسفنج بریزید تا کمی ساینده باشد. این باعث می‌شود تا چسبندگی و لکه‌های ناخوشایند را پاک کنید. بیشتر بخوانید: نکات و ترفندهایی برای نگه‌داری و مراقبت مبلمان و وسایل خانه

مرحله ۴: شستشو و خشک کردن

صندلی‌های خود را با آب تمیز بشوید و در معرض خورشید قرار دهید تا خشک شوند. اگر می‌خواهید محافظت بیشتری داشته باشید و یا می‌خواهید مناطق خراب شده را بهتر کنید، کمی اسپری پولیش بر روی آن اسپری کنید و آن را با یک پارچه تمیز و خشک تمیز کنید. این کار به پلاستیک درخشانی و شفافیت می‌دهد و مانند یک صندلی جدید و نو می‌شود.

 چگونه مبلمان فلزی پاسیو رو تمیز کنیم

مرحله ۱: آماده کردن مقدمات برای تمیز کردن مبلمان فلزی

کوسن‌ها و بالش‌ها را بردارید و آنها را همان‌طور که در قسمت تمیز کردن بالشت‌ها گفته شد تمیز کنید. یک برس نرم را بردارید و فریم‌های مبلمان فلزی را پاک کنید.

مرحله ۲: مخلوط کردن محلول شستشو

از مایع شستشوی ظرف‌شویی استفاده کنید (از آنهایی که بر روی قوطی‌شان نوشته شده “ضد باکتری” یا حاوی سفیدکننده اجتناب کنید، زیرا ممکن است برای فلزات خطرناک باشند). یک سطل را از آب پر کنید و دو یا سه سرنگ از مایع ظرف‌شویی را به آن اضافه کنید. محلول را به هم بزنید تا با هم ترکیب شوند.

مرحله ۳: ضدعفونی کردن مبلمان فلزی پاسیو

یک اسفنج یا برس نرم را در محلول شستشو بزنید و پایه‌ها، پشت، قسمت زیرین و بالای مبلمان خود را پاک کنید.

مرحله ۴: شستشو

با استفاده از آب، مایع ظرف‌شویی روی مبلمان فلزی را بشویید و قبل از گذاشتن بالش‌ها و کوسن‌های تمیز شده، اجازه دهید تا زیر نور خورشید خشک شوند.

 زنگ‌زدگی مبلمان فلزی را چگونه درست کنیم

اگر مبلمان فلزی شما زنگ زده باشد، با ملایمت قسمت‌های زنگ‌زده را سمباده بزنید تا از روی صندلی پاک شوند (می‌توانید از فروشگاه‌های محلی برای پیدا کردن مواد مناسب این کار استفاده کنید). سپس، هر گونه کثیفی را اعم از گرد و غبار یا تراشه‌های رنگ از روی آن پاک کنید. در نهایت، از یک رنگ مناسب برای وسایل و مبلمان فلزی فضای باز استفاده کنید تا مطمئن شوید که مبلمان دیگر خراب نمی‌شود و همچنان می‌توانید آن را برای فصل‌های زیادی داشته باشید.

اگر قصد خرید مبلمان و صندلی برای پاسیو و حیات را دارید می‌توانید از نوبار برای بلند کردن، حمل آنها و تحویل آنها در خانه خود کمک بگیرید تا بتوانید پاسیو خود را به شکلی عالی مرتب کنید.

یا شاید قصد دارید که خیلی رود اسباب کشی کنید و قبل از بسته بندی مطمئن شوید که وقت کافی برای تمیز کردن مبلمان فضای باز قبل از بسته بندی دارید. هیچ کس از خزنده‌ها و موجودات داخل این مبلمان خبر ندارد؟ قطعا نمی‌خواهید با آوردن این مبلمان به خانه جدید خود این موجودات نیز به آن رخنه کنند؛ بعد از همه اینها، مام این وسایل احتمالا در یک کامیون قرار می‌گیرند.

صرف نظر از وضعیت شما، نوبار آماده است تا به شما در جابجایی وسایل و مبلمان چه در داخل و چه در خارج از خانه کمک کند؛ به‌طوری که می‌توانید به‌جای کباب شدن از گرما در داخل خانه در داخل حیاط دراز بکشید و استراحت کنید. هم اکنون نوبار را برای جابجایی رزرو کنید.

منبع: dolly