اسباب کشی منزل به یک آپارتمان جدید همیشه بسیار سرگرم کننده است؛ یعنی در واقع تا زمانی که اسباب کشی شروع شود سرگرم کننده است. مهم نیست در مورد خانه جدید خود چقدر هیجان زده هستید، هیچ چیز بدتر از حرکت دادن مبلمان از پله‌های پیچ در پیچ نیست. همه ما صحنه نمادین جابجا کردن مبل در سریال فرندز را دیده‌ایم.

و در نهایت، هنگام جابجا کردن مبلمان به طبقات بالاتر، حتی می‌توانید به مبلمان خود آسیب بزنید. راهنمایی‌های ما را در این مقاله برای جابجا کردن مبلمان از میان راه‌پله‌ها و طبقات را دنبال کنید تا هیچ مشکلی در حین اسباب کشی به خانه جدید برای مبل‌تان پیش نیاید.

بالا بردن مبل از پله

چگونه می‌توان مبلمان را بدون اینکه خراش بردارند از پله‌ها بالا برد؟ | نوبار

 ۱-این کار را به تنهایی انجام ندهید

مطمئنا قصد ندارید مبلمان بزرگ را به تنهایی از پله‌های بسیار بالا ببرید. اما آنچه که ممکن است در نظر نگرفته باشید این است که هرچه تعداد افرادی که به شما کمک می‌کنند بیشتر باشد، جابجا کردن آن ساده‌تر خواهد بود و مبلمان آسیبی نخواهند دید.

اگر قصد بالا بردن مبلمان از راه‌پله خصوصا راه‌پله‌ای را دارید که کوچک و دارای شیب زیاد است، تا آنجایی که امکان دارد دوستان و اعضای خانواده خود را برای مدیریت این کار کنار خود جمع کنید. داشتن دست‌های بیشتر باعث ثبات بیشتر می‌شود. این کار برای خارج کردن مبلمان از خانه قدیمی و وارد کردن آن به خانه جدید بکار می‌رود.

بیشتر بخوانید: نوبار را برای اسباب کشی رزرو کنید و در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید

 ۲- از مبلمان خود محافظت کنید

یکی از راه‌های جلوگیری از خش، جلوگیری از ضربه خوردن در همان ابتدای کار است. از آنجایی که هیچ کس این کار را عمدا انجام نمی‌دهد، از دیگر اقدامات پیشگیرانه‌ای که می‌توانید انجام دهید تا از مبلمان محافظت کنید، استفاده کنید.

تعدادی از راه‌های محافظتی برای مبلمان قرار دادن آن در پتو، کشیدن پلاستیکی به دور آن، قرار دادن بالش در کناره‌های آن، استفاده از پلاستیک جباب‌دار و یا ترکیبی از اینها است. هر قطعه از مبلمان نیاز به بسته بندی متفاوتی دارد، اما اگر درست انجام شود، می‌توان از ضربه خوردن به لبه‌ها یا دسته های شکننده مبلمان مورد علاقه خود جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه لوازم  گرانبها را برای اسباب کشی بسته بندی کنیم؟

 ۳- برخی قطعات را از هم جدا کنید

بالا و پایین کردن مبلمان از میان پله‌ها با چالش‌هایی، به ویژه برای قطعات بزرگ‌تر مواجه است. در صورت لزوم، ممکن است نیاز به جدا کردن برخی قطعات بزرگ‌تر داشته باشید. به عنوان مثال، پشتی‌های صندلی تخت خوب‌شو را می‌توان برداشت و جدا کرد، پایه‌های مبلمان راحتی را می‌توان جدا کرد و حتی می‌توانید فنر تخت را هم برای جابجا کردن راحت تر بردارید.

 ۴- تکنیک بالا و پایین را امتحان کنید

در واقع شیوه‌های خاصی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها مبلمان را حرکت دهید تا کنترل بیشتری بر روی مبلمان داشته باشید و در نهایت ایمنی آن را حفظ کنید.

یکی از این تکنیک‌ها، تکنیک بالا و پایین نامیده می‌شود. این روش نیاز به دو نفر دارد. با عمودی قرار دادن مبلمان، شروع به کج کردن آن را به سمت اولین شخص می‌کنید. این فرد مبل را از بالا نگه می‌دارد در حالی که دومین نفر قسمت پایینی مبل را نگه می‌دارد و آن را بلند می‌کنند. این کار باعث می‌شود که جابجا کردن مبل راحت‌تر، باثبات‌تر و سومندانه‌تر باشد.

 ۵- از بعضی از مساعدت دهنده‌ها استفاده کنید

هنگامی که حرف از جابجا کردن مبلمان می‌شود، یک ابزار که احتمالا با آن آشنا هستید، یعنی نوبار به ذهن می‌رسد. خوشبختانه با وجود نوبار به راحتی می‌توانید کار جابجایی و بالا و پایین کردن مبلمان را بدون دغدغه انجام دهید.

خدمات اتوبار نوبار با استفاده از افراد آموزش دیده و دارای عضلاتی قوی کار را آسان‌تر می‌کند. در نهایت، این انتخاب باعث می‌شود بالا بردن مبلمان از پله به چیزی ضربه نزند و قطعات مبلمان آسیب نبینند.

منبع: apartmentguide