چگونه برای اسباب‌کشی، لوستر را بسته‌بندی کنیم؟

لوسترها جزو گران‌ترین و زیباترین وسایل خانه‌ها محسوب می‌شوند. این وسیله زیبا که برای روشنایی خانه‌ها استفاده می‌شود، به دلیل ظریف بودن بسیار شکننده و حساس هستند. به همین منظور، خانواده‌ها حساسیت بالایی برای بسته‌بندی لوستر دارند. اگر بخشی از لوستر بشکند یا آسیب ببیند، زیبایی کلی آن مخدوش می‌شود و ممکن است خانواده‌ها نیاز به خرید یک لوستر جدید پیدا کنند.

چالش‌برانگیزترین بخش لوسترها، بسته‌بندی و جابجایی آن به خانه‌ جدید است. برای اینکه در این چالش سربلند باشیم، نیاز است که لوسترها را بسیار اصولی بسته‌بندی کنیم. در این مطلب قصد داریم، نکات مهمی برای بسته بندی لوستر معرفی کنیم. پس تا پایان، همراه نوبار باشید.

مردی در حال بسته‌بندی کردن لوستر

لوازم مورد نیاز برای بسته‌‌بندی لوستر

بسته بندی و جمع کردن لوستر نیازمند لوازم مخصوصی است که باید برای این کار، این لوازم را تهیه کنید. این وسایل کمک شایانی در کار بسته‌بندی چراغ‌های زینتی خواهد کرد:

 • کارتن اسباب‌کشی محکم و ضخیم
 • دو کارتن اسباب‌کشی متوسط و کوچک برای بسته‌بندی کردن شاخه‌ها و لامپ‌های لوستر
 • روزنامه یا کاغذ مخصوص بسته‌بندی
 • تعدادی پتو یا لحاف
 • فوم مخصوص بسته بندی
 • پلاستیک محافظ حبابدار
 • چسب کارتن
 • روبان یا طناب بسته‌بندی
 • پیچ‌گوشتی و انبر
 • نردبان
 • یک نفر برای کمک

شایان ذکر است، برای بسته‌بندی لوستر و دیگر وسایل منزل خود، می‌توانید از خدمات باربری و اسباب‌کشی نوبار استفاده کنید. شرکت نوبار دارای سرویس‌های کامیون، وانت و نیسان است. شما می‌توانید با استفاده از سایت یا اپلیکیشن نوبار، اقدام به درخواست اتوبار و کرایه وانت کنید.

چگونگی پایین آوردن لوستر

برای شروع بسته‌بندی چراغ‌آویز منزلتان، ابتدا فیوز خانه را بزنید تا جریان برق واحد شما قطع شود. این کار را حتما انجام بدهید. با این کار از احتمال آسیب‌های ناشی از برق‌گرفتگی جلوگیری خواهید کرد.

سپس از نردبان بالا بروید و سیم‌های لوستر متصل شده به سقف را جدا کنید. اگر نمی‌دانید که چگونه می‌توانید جریان سیم‌ها را قطع کنید، لطفا از یک متخصص برق کمک بگیرید. معمولا فروشگاه‌های لوستر، متخصص فنی دارند، با آنها تماس و کمک بگیرید.

با کمک همراه خود، لوستر را از سقف به پایین بیاورید. سپس با پیچ‌گوشتی، شاخه‌های لوستر را قسمت اصلی آن باز کنید. پس از این کار، لوستر را به آرامی برروی زمین بگذارید.

بسته بندی لوستر

چگونگی باز کردن لوستر

سیم‌ها و شاخه‌های لوستر را به صورت جدا و یکجا دسته‌بندی کنید. سیم‌ها را با کش یا روبان ببندید که گم نشوند. سپس لامپ‌ها را از چراق زینتی خود خارج کنید و در جعبه اصلی لامپ قرار دهید. اگر جعبه لامپ‌ها را دور انداخته‌اید، شما می‌توانید آنها را با پلاستیک محافظ حبابدار بسته‌بندی کنید. پس از این کار، آنها را در کارتنی مجزا قرار دهید.

با استفاده از پیچ‌گوشتی و انبر، بخش‌های مختلف لوستر را از همدیگر باز کنید. زمانی که بخش‌های لوستر را باز می‌کنید، دقت کنید که چگونه از یکدیگر باز می‌شوند تا بتوانید زمان نصب کردن آنها، مانند همان روش، بخش‌های لوستر را به یکدیگر متصل کنید. همچنین، با احتیاط بالا بخش‌ها را از یکدیگر باز کنید تا آسیبی به چراغ شما وارد نشود.

پس از اینکار، بخش‌های باز شده را با استفاده از روزنامه یا کاغذ بسته‌بندی، آنها را به خوبی بپیچید. لازم به ذکر است، پلاستیک محافظ حبابدار نیز یکی از لوازم مناسب برای بسته‌بندی کردن قسمت‌های بدنه لوستر است. سپس تمام لوازم بسته بندی شده لوستر را در کارتن اسباب‌کشی قرار دهید.

ممکن است در طول اسباب‌کشی، پیچ‌ها و مهره‌های لوستر شما گم شوند. شما می‌توانید پیچ‌ها و مهره‌ها را در یک کیسه مجزا قرار دهید و در یک محل امن قرار دهید تا از گم شدن آن جلوگیری کنید.

لوستر بسته‌بندی شده در کارتن

چگونگی بسته‌بندی لوستر برای اسباب‌کشی

داخل کارتن اسباب‌کشی را با استفاده از پتو یا لحاف به خوبی بپوشانید تا از ضربه خوردن لوستر جلوگیری شود. سپس لوستر بسته‌بندی شده را در کارتن اسباب‌کشی بزرگ و ضخیم قرار دهید. لوستر را به گونه‌ای در کارتن قرار دهید که هیچ فشاری بر بدنه آن وارد نشود. جاهای خالی لوستر را با استفاده از فوم یا روزنامه پر کنید. سپس برروی لوستر یک صفحه پلاستیک محافظ حبابدار قرار دهید و در کارتن را ببندید. و در آخر، با استفاده از چسب کارتن، دور جعبه را دو دور بچسبانید و با روبان ببندید.

امیدواریم که با رعایت نکات بیان شده، بدون مشکلی و آسیب‌دیدگی لوستر زیبای خود را به خانه جدید خود منتقل کنید. لازم به ذکر است، شما می‌توانید برای حمل بار با وانت بار ، اقدام به درخواست سرویس‌های وانت و نیسان نوبار کنید.

منبع Moving.tips

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.