چه در حال بزرگ‌تر کردن خانواده خود هستید و یا منتظر اولین فرزند خود و یا پنجمین فرزند خود هستید، در هر حال هیجان انگیزترین زمان در زندگی شما در حال رقم خوردن است. اما این دوره همچنین می‌تواند استرس‌زا باشد، به خصوص هنگامی که شما خبر دارید که در حین بارداری باید اسباب کشی کنید.

در حالی که اسباب کشی به طرز غیر قابل انکاری استرس‌زا است، اما با این حال با اینکه منتظر تولد کودک خود را می‌کشید، می‌توانید راه‌هایی به کار بگیرید که اسباب کشی را برای خود و خانواده‌تان ساده و راحت کنید. در این مقاله چند راه برای اسباب کشی آسان در زمان بارداری عنوان می‌کنیم.

اسباب کشی هنگام بارداری

اسباب کشی هنگام بارداری؛ هنگامی که منتظر تولد کودکی هستیم چگونه اسباب کشی کنیم؟ | نوبار

 اوایل دوره بارداری را به جای اواخر دوره بارداری برای اسباب کشی انتخاب کنید

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که بتوانید زمان اسباب کشی را انتخاب کنید، اوایل دوره بارداری خود را انتخاب کنید تا اواخر آن را. کمتر با عوارض جانبی مواجه خواهید شد، به علاوه شما می‌توانید بیشتر کارها را خودتان انجام دهید. اسباب کشی در اواخر دوره بارداری همچنین زمان را برای آماده سازی خانه جدید به جز باز کردن بسته‌های اقلام ضروری که برای زندگی به آن نیاز دارید، برای فرزندتان کم می‌کند.

 تماس برای جمع کردن گروه‌های کمکی

افراد زیادی برای تربیت و پرورش یک کودک نیاز است، همچنین برای اسباب کشی با یک مادر باردار نیز افراد زیادی نیاز است. علاوه بر خانواده و فامیل نزدیک خود، از هر فامیل و دوستان خود که در زندگی شما زندگی می‌کند بخواهید اگر مایل باشند شما را در اسباب کشی کمک کنند.

نیاز نیست که همه وسایل سنگین را این افراد بلند کنند (شما‌ می‌توانید برای این کار از اتوبار نوبار استفاده کنید)، اما دوستان و خانواده شما می‌توانند به شما کمک کنند تا اسباب کشی خود را سازماندهی کنید، وسایل را بسته بندی کنید، و حتی اگر مایل باشند برای پخت غذا در اسباب کشی کمک کنند.

اگر شما در منطقه محل زندگی خود برای کمک در اسباب کشی خود دوستی ندارید، یک سرویس بسته بندی حرفه‌ای را رزرو کنید. این کار به شما زمان بیشتری برای سازماندهی بقیه کارهای اسباب کشی می‌دهد و کمی از بار روی شانه‌هایتان کم می‌کند.

بیشتر بخوانید: ترتیب دادن مهمانی برای کمک گرفتن از دوستان برای اسباب کشی

 مسیر اسباب کشی شما در دوره بارداری طولانی است؟ از کارهای مربوط به سلامت خود مطمئن شوید

شما نیاز به پیدا کردن یک دکتر جدید یا تصمیم گیری در مورد پزشک متخصص اطفال قبل از اسباب کشی دارید. و اگر به سبب کار همسرتان مجبور به اسباب کشی هستید، مطمئن شوید که بیمه خود اعتبار دارد یا خیر، یا درباره آن در محل کار جدید خود صحبت کنید تا در هنگام تولد فرزندتان با مشکل بیمه مواجه نشوید.

 تمام وسایل و امکانات پزشکی مرتبط با بارداری را تهیه کنید

اگر در سه ماهه سوم بارداری خود هستید، احتمالا چمدان یا ساک وسایل خود را برای بیمارستان آماده کرده‌اید و همیشه وسایل شخصی خود را آماده گذاشته‌اید. اگر هنوز خودتان ساک را جمع نکرده‌اید، اکنون زمان قرار دادن همه وسایل در کنار هم است. ساک را در خودرو شخصی خود در روز اسباب کشی قرار دهید و آن را با چند عنصر اضافی که ممکن است نیاز داشته باشید پر کنید. این اقلام شامل دارو و داروهای ضد درد تایید شده توسط پزشک، اقلام مراقبت از خود مانند لوسیون و یا روغن، و مقدار زیادی تنقلات برای جلوگیری از هر گونه ضعف می‌شود.

اگر شما در حال اسباب کشی به منطقه‌ای نا آشنا هستید، ایده خوب این است که آدرس برخی از بیمارستان‌های اطراف را و در مسیر را (به خصوص اگر اسباب کشی شما شامل یک رانندگی طولانی می‌شود) یادداشت کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان سال برای اسباب کشی چه زمانی است؟

 قبل از اسباب کشی مقدمات اتاق فرزند خود را مهیا کنید

برنامه ریزی کردن برای اتاق بچه اگر در حال اسباب کشی به یک مکان جدید باشید، سخت است. اما ممکن است. از خانه جدید خود عکس‌های بگیرید که در آن نشان داده شود که خانه جدید شما چند مانع مانند نرده‌ها، پله‌ یا بالکن وجود دارد. این فضاها را نیز اندازه‌گیری کنید تا ببینید که اندازه ورودی اتاق کودک شما چه اندازه است. و هنگامی که به یک خانه قدیمی می‌روید، همچنین ممکن است بخواهید مسمومیت سرب در رنگ را تست کنید، که این امر بسیار بعید است، اما ممکن است در خانه‌های خیلی قدیمی پیش بیاید.

 آیا باز هم فرزندی دارید؟ یک پرستار برای کودک خود بگیرید

مراقبت از فرزندان موجود در حین اسباب کشی در شرایط عادی دشوار است؛ در حالی که باردار هستید، این کار تقریبا غیر ممکن است. پرستاری استخدام کنید که بتواند از بچه‌های شما در خانه خود مراقبت کند یا آنها را برای یک روز بیرون از خانه ببرد تا شما بتوانید بر سلامتی خود تمرکز کنید و یک اسباب کشی موفق را انجام دهید. در صورتی که اسباب کشی شما برای مسافت طولانی است می‌توانید از فردی استفاده کنید، که می‌تواند در منطقه خانه جدید شما به صورت روزانه مراقب فرزندان شما باشد، تا شما بتوانید با خیال راحت در خانه جدید خود بسته‌ها را باز کنید و چیدمان را شروع کنید.

 اجازه دهید دیگران کار را انجام دهند

طبیعی است که احساس کنید که می‌‌خواهید همه کارها را انجام دهید تا مطمئن شوید که کارها درست انجام می‌شود، اما هنگامی که به جای دو نفر غذا می‌خورید و به جای یک موضوع از دو موضوع استرس دارید، این کاری نیست که شما واقعا بخواهید انجام دهید. جعبه‌های سنگین را بلند نکنید، نوبار را رزرو کنید و به جای بلند کردن وسایل سنگین از خود مراقبت می‌کنید.

رانندگی نکنید، از همسر خود و یا نزدیکان خود بخواهید تا این کار را انجام دهند. مهم‌تر از همه، بر این موضوع که آیا همه چیز خوب پیش می‌رود تمرکز نکنید، فقط بر سلامتی خود تمرکز کنید؛ آب زیادی بنوشید، غذا بخورید و مطمئن شوید که تکیه‌گاه شما اولین چیزی است که از بسته‌ها بیرون آورده می‌شود، بنابراین در حالی که همه چیز در حال انجام شدن است، می‌توانید استراحت کنید.

کلید اصلی داشتن یک اسباب کشی موفق در دوران بارداری، دور بودن از استرس است. ما در نوبار می‌توانیم به شما کمک کنیم که دقیقا همین کار را انجام دهید؛ با توجه به نیاز شما کامیون و نیسان برای شما مهیا می‌کنیم و مراقب وسایل شما هنگام بارگیری و تخلیه بار از کامیون هستیم. اکنون وقت آن است که تکیه بدهید، استراحت کنید، و به فکر کردن پیدا کردن یک مهد کودک برای فرزند خود باشید.

منبع: dolly