نکاتی مفید برای برقراری ارتباط با محله و همسایگان جدید

افراد زمانی که به خانه جدید اسباب کشی می‌کنند، سبک زندگی آنها دچار تغییر می‌شود. آنها با محله و همسایگان جدیدی روبرو خواهند شد. اسباب کشی به محله جدید، خانواده‌ها را با افراد تازه‌ای آشنا و بچه‌ها دوستان جدیدی پیدا می‌کنند. بعضی مواقع پیش می‌آید که همسایه شما با دیدن کامیون باربری، به استقبال شما می‌آیند. آنها با آوردن یک سینی چای به شما خوش‌آمد گویی می‌کنند. نکاتی وجود دارد که خانواده‌ها نسبت به برقراری ارتباط و آشنایی با محله جدید باید آنها را رعایت کنند. در این مطلب قصد داریم این نکات مفید را معرفی کنیم. با نوبار همراه باشید.

اسباب کشی به محله جدید و آوردن غذای همسایه

فرصت برقراری ارتباط را پیدا کنید

برای اینکه به عنوان اولین نفر با همسایه خود صحبت کنید، یک فرصت خوب را برای این کار پیدا کنید. به عنوان مثال دم در منتظر شوید تا آنها برای رفتن به سرکار از خانه بیرون بیایند. فرزند خود را به بهانه بازی کردن یا ورزش کردن، با فرزند همسایه آشنا کنید. شما با برقراری اولین ملاقات، می‌توانید خود را به همسایه خود معرفی کنید و به تازگی به این محله اسباب کشی کرده‌اید. همچنین، فرزندان شما با یکدیگر آشنا و می‌توانند با همدیگر دوست شوند.

پس از اینکه با همسایه خود آشنا شدید، آنها را به یک میهمانی برای خوردن یک عصرانه دورهمی دعوت کنید. برای آنها کیک یا دسر درست کنید. با این کار ارتباط خود با همسایه را قوی و رابطه صمیمی‌تری پیدا خواهید کرد. همچنین، این روش برای دوستی بهتر فرزند شما با فرزند همسایه بسیار مفید خواهد بود.

یک گروه محلی تشکیل دهید

برای ارتباط برقرار کردن با همسایگان و اعضای ساختمان، گروه‌های مختلف اجتماعی تشکیل دهید. با آنها برای رفتن به پیاده‌روی، کافه یا خرید قرار بگذارید. این روزها پیامرسان‌ها کار ما را در برقراری ارتباط ساده کرده است. یک گروه اینترنتی بسازید و با همسایگان خود معاشرت کنید. شما می‌توانید دایره دوستی خود را با افراد جدیدی در محله خود گسترش بدهید. به این نکته توجه داشته باشید، هرگز محله جدید خود را با محله قدیمی خود در جلوی همسایگان مقایسه نکنید. این کار شاید موجب شود که نتوانید با همسایه ارتباط برقرار کنید.

اسباب کشی به محله جدید و خانواده خوشحال

با محله جدید خود بیشتر آشنا شوید

برنامه‌ریزی کنید تا با محله جدید خود بهتر آشنا شوید. مکان‌هایی مثل سوپرمارکت، میو‌ه‌فروشی و رستوران‌ها را در محله خود پیدا کنید. با آنها صحبت کنید و اعلام کنید که به تازگی به این محله اسباب کشی کرده‌اید. نزدیک‌ترین مدرسه یا مهد کودک را از اهالی محله پرس و جو کنید تا بتوانید فرزندان خود را در آنجا ثبت‌نام کنید. هرچقدر بتوانید دایره ارتباطی خود را با اهالی محله بیشتر کنید، می‌توانید با حالی خوب و آسوده در محله جدید خود زندگی کنید.

اسباب کشی کردن و حمل بار به خانه جدید، کار راحتی است. اما در کنار این فعال بودن و ارتباط برقرار کردن با محیط جدید کار متفاوتی است. پس هرچقدر خود را زودتر با محله جدید وفق دهید، زندگی بهتر و پرآرامشی را سپری خواهید کرد. لازم به ذکر است، شرکت نوبار در زمینه بسته بندی و کرایه اتوبار آماده خدمت‌رسانی به کاربران است. برای سفارش سرویس وانت بار یا کارگران خدماتی به اپلیکیشن نوبار مراجعه کنید.

منبع Moving.com

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.