با افزایش دما  احتمالاً قبض برق شما نیز بالا می‌رود. برای خنک کردن خانه خود بدون کولر ، ممکن به سمت پنکه بروید. در صورت استفاده صحیح از آنها، پنکه‌‌ها می‌توانند توانایی خنک کننده قدرتمندی در خانه شما داشته باشند.

اگر بیرون خنک است، درز پنجره را باز بگذارید

خب، بنابراین شما احتمالاً از قبل این ایده می‌دانستید. اما قدرت خنک کنندگی پنکه‌ها، با باز گذاشتن درزی در پنجره تقویت می‌شود.

پس از باز کردن پنجره، فن را طوری تنظیم کنید که هوای بیرون در پره‌های پنکه در جریان باشد. این باعث می‌شود تمام هوای مطبوع و خنک بیرون از خانه به داخل خانه راه پیدا کند. یعنی هوای خنک جایگزین هوای گرم داخل خانه خواهد شد.

بخاطر داشته باشید، این ایده تنها در صورتی که خارج از خانه خنک‌تر باشد، قابل استفاده است و این یک ترفند عالی برای خنک کردن اتاق‌ها در شب یا عصر است.

با افزایش دما احتمالاً قبض برق شما نیز بالا می‌رود و برای خنک کردن خانه خود بدون کولر، ممکن به سمت پنکه بروید. پنکه‌ها توانایی خنک کننده قدرتمندی دارند.

نکات ایمنی برای اسباب کشی در
فصل تابستان و روزهای گرم آن | نوبار

در گرم‌ترین ساعات خنک شوید

اگر می‌خواهید یک اتاق را در طول روز با استفاده از پنکه خنک کنید، نباید از ترفند قبل یعنی باز گذاشتن پنجره استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا پنکه فقط هوای گرم را با هوای گرم بیشتر بیرون مخلوط می‌کند.

سودمندی پنکه برای خنک شدن در طول روز در عامل نسیم آن نهفته است. اگر تا به حال در یک روز گرم با یک وزش نسیم خنک در آفتاب مواجه شدید، خنک کننده بودن آن نسیم را واقعا می‌توانید درک کنید. این همان ایده پشت استفاده از پنکه برای خنک نگه داشتم داخل خانه است.

پنکه یک نسیم ثابت و مصنوعی ایجاد می‌کند‌، یعنی در صورت قرار گرفتن در نزدیکی شما، بیشترین سود را در زدن نسیم خنک دارد. بهترین مکان برای پنکه در داخل خانه حین کار، روی میز کار، روی پیشخوان در حالی که در آشپزخانه یا مجاور آن هستید و هر کجا که هستید باید در نزدیکی شما باشد. بیشتر بخوانید: ۸ راه برای از بین بردن آلرژی‌های خانگی

قدرت خنک کنندگی بیشتری به آن اضافه کنید

پنکه‌ها به تنهایی نمی‌توانند برای خنک کردن هوای گرم کار زیادی انجام دهند. آنها در انتقال هوای گرم از یک اتاق و ایجاد یک نسیم خنک بسیار عالی هستند، اما پنکه‌ها برای اینکه بتوانند هوا را خنک کنند، به چیزی اضافی نیاز دارند. آن چیز یخ است.

درست است، یخ معمولی در هنگام استفاده از فن در واقع می‌تواند در خنک کردن هوا در خانه یا آپارتمان شما مؤثر باشد.

فن را درست در جایی که در بخش قبل گفتیم در بلندی قرار دهید و یک کاسه کوچک یخ را در جلوی پره‌های آن بگذارید. این تضمین می‌کند هوایی که از پنکه دمیده می‌شود از هوای سرد ایجاد شده توسط کاسه یخ عبور می‌کند. شما حتی می‌توانید با قرار دادن یک کاسه یخ جلوی پنکه شخصی روی شب هنگام خواب از وزیدن باد خنک پنکه لذت ببرید و احساس گرما نکنید.

پنکه سقفی خود را فراموش نکنید

در تمام این موارد، ما در مورد یک نوع پنکه که شاید رایج‌ترین نوع آن در بین مدل‌های موجود است صحبت کردیم. اما پنکه سقفی را فراموش نکنید؛ پنکه سقفی در واقع دارای قدرت خنک کنندگی بالا است.

راز خنک کنندگی آن در جهت چرخش پره‌ها نهفته است. شما حتی نمی‌دانستید که پره‌های پنکه می‌توانند در جهات مختلف بچرخند؟ نگران نباشید، شما تنها نیستی که از این موضوع خبر نداشتید.

اگر به پایه فن سقفی خود نگاهی بیندازید، احتمالاً سوئیچ مشکی رنگ و کوچکی را پیدا خواهید کرد. این سوئیچ تعیین می‌کند که آیا پره‌ها در جهت عقربه های ساعت بچرخند یا خلاف جهت عقربه‌های ساعت. اطمینان حاصل کنید که سوئیچ به سمت پایین است. این باعث می‌شود که پره‌ها خلاف عقربه‌های ساعت بچرخند و باعث شود اتاق خنک‌تر شود.

بسیاری از افراد دوست دارند پنکه سقفی را هنگام اسباب کشی با خود به خانه جدید ببرند. این کار ممکن است برای اکثر افراد سخت باشد. برای اینکه بتوانید پنکه سقفی خود را به راحتی از سقف جدا کنید می‌توانید از طریق اپلیکیشن نوبار تقاضای درخواست کارگر ثبت کنید و در روز اسباب کشی از بردن پنکه سقفی خود نیز مطمئن شوید.

منبع: apartmentguide