شما در حال تهیه خوراکی مورد علاقه خود در آپارتمان خود هستید که ناگهان مورچه‌ها حمله می‌کنند. شما می‌بینید که مورچه‌ها در سراسر پیشخوان‌های آشپزخانه هستند و مهم نیست که چند مورچه را با اسپری‌های حشره کش بکشید، زیرا آنها به آمدن خود ادامه می‌دهند.

به جای اینکه از صاحب‌خانه خود را برای انجام کاری درخواست کنید و در حالی که منتظر او بمانید و راه رفتن مورچه‌ها را مشاهده کنید، می‌توانید به تنهایی سعی کنید از شر آنها خلاص شوید. قبل از شر آنها خلاص شوید، الگوهای مورچه‌ها را تماشا کنید و این شش روش اثبات شده را برای خلاص شدن از شر آنها امتحان کنید.

از بین بردن دائمی مورچه

۶ راه اثبات شده برای رهایی و خلاص شدن از مورچه‌ها در آپارتمان | نوبار

 ۱- تمیز کنید، تمیز کنید، تمیز کنید

قبل از شروع هر روش برای خلاص شدن از شر مورچه‌ها، به تخته سنگ خالی نیاز خواهید داشت. این امر واضح به نظر می‌رسد، اما بعضی اوقات، برخی از خرده‌های نان و تکه‌های غذایی کوچک می‌توانند مقصر این امر باشند.

یک بعد از ظهر آخر هفته را برای تمیز کردن عمیق آپارتمان خود بگذرانید؛ همه گوشه‌ها را جارو بریزید و پاک کنید، سطل زباله را بیرون ببرید، داخل سطل زباله خود را تمیز کنید و تمام مواد غذایی را از پیشخوان پاک کنید. در آخر، هر مکانی که قبلاً مورچه‌ها را مشاهده کردید، اسپری کنید؛ بله، آنها یک چیزی معطر را برای دنبال کردن دیگر مورچه‌ها جایی رها می‌کنند با یک محلول سرکه و آب در یک بطری آن محل را اسپری بزنید.

بیشتر بخوانید: ۱۵ کاری که شما هیچ وقت نمی‌دانستید می‌توانید با جوش شیرین انجام دهید

 ۲-   آب لیمو

لیمو میوه‌ای فراتر از آشپزی و فوق العاده مفید است. از آنها می‌توان برای تمیز کردن و همچنین از بین بردن مورچه‌ها برای جلوگیری از راه اندازی فروشگاه در آشپزخانه شما استفاده کرد. آب چند لیمو را درون یک بطری اسپری ریخته و سوراخ‌ها و ترک‌هایی اطراف آپارتمان خود پیدا کنید که مورچه‌ها در آن می‌توانند لانه کنند و داخل و روی آن را اسپری کنید و به دنبال آن مسیر آن را مسدود کنید. اسید آنها را از بین می‌برد و کاری می‌کند تا آنها به جای دیگری بروند.

آب لیمو همچنین در برابر سوسک و کک نیز کارایی دارد، زیرا این حیوانات از بوی این میوه متنفر هستند.

 ۳-  روغن دارچین

قطره چکان را در روغن دارچین غلیظ غوطه‌ور کنید و مرزهای ورودی نقاط آپارتمان و مناطق مشترکی را که مورچه‌ها ممکن است از آنجا به خانه وارد شوند را، پر کنید. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ انجام شده، ثابت شده است که روغن دارچین به دفع و حتی از بین بردن مورچه‌ها کمک می‌کند.

 ۴-   روغن نعناع

یک بطری روغن نعناع بگیرید و حدود ۱۵ تا ۲۰ قطره (به همراه چند قطره روغن لیمو در صورت وجود) آن را داخل یک بطری اسپری به نصف فنجان آب اضافه کنید. بطری را محکم تکان دهید تا همه چیزها مخلوط شوند و در امتداد رد مسیر حرکتی مورچه‌ها، هر نقطه که در گذشته مورچه در آنجا دیدید و تمام نقاط ورودی خانه اسپری کنید. هر چند روز یکبار تکرار کنید تا مورچه‌ها از بین بروند. نعناع همچنین آفات دیگری مانند سوسک و حتی موش‌ها را نیز از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید: ۷ نکته برای انتقال گیاهان از داخل خانه به خارج از خانه

 ۵-  گچ تخته سیاه

گچ فقط برای کلاس خوب نیست. در حالی که یک راه حل موقت، کشیدن یک خط گچ در خارج از پنجره و در اطراف قاب‌های درب و سایر نقاط ورودی می‌تواند مسیر بو رایحه مورچه‌ها را مختل کرده و به آنها هشدار دهد که وارد نشوند. می‌توانید گچ را از نوشت افزار فروشی‌ها و فروشگاه‌های کتاب فروشی بزرگ تهیه کنید.

با استفاده از دیگر عوامل بازدارنده مورچه‌ها، باید این دستور عمل را در برنامه مبارزه‌ای خود با این حشره نگه دارید تا صاحب‌خانه وضعیت را بررسی و برای رفع آن کاری کند.

 ۶-   اگر ما موارد بالا جواب نداد، لانه آنها را خراب کنید

اگر سعی کردید با تمام روش‌های فوق به مبارزه با مورچه بپردازید، باید منتظر جواب دادن آن باشید. اما این مشکل ممکن است بزرگ‌تر از آپارتمان شما باشد. برای حل این مشکل نباید خود دست به کار شوید و از فردی حرفه‌ای در از بین بردن حشرات کمک بخواهید و قبل از آن از دیگر همسایگان درباره داشتن این مشکل بپرسید.

مورچه‌ها مناطقی مرطوب مانند کف‌پوش با آسیب آب را ترجیح می‌دهند، بنابراین حتماً دیوارها و سقف‌های خود را برای هرگونه نشت آب بررسی کنید و به تیم کنترل آفات هشدار دهید.

منبع: apartmentguide