اسباب کشی حتی اگر فقط چند بلوک فاصله جابجایی آن باشد، می‌تواند استرس‌زا باشد. اما اگر برای برنامه ریزی اسباب کشی زمان بگذارید، اسباب کشی در مسافت‌های کوتاه نیز می‌تواند آسان شود.

در اسباب کشی مسافت‌های کوتاه‌ گزینه‌هایی وجود دارد که هرگز در جابجایی‌های طولانی‌تر امکان پذیر نخواهد بود. در اسباب کشی مسافت‌های کوتاه، این نکات مفید را لحاظ کنید.

 دو بار اندازه گیری کنید. یک بار اسباب کشی کنید

برخلاف اسباب کشی‌های مسافت طولانی، اسباب کشی مسافت کوتاه، امکان دسترسی آسان به خانه یا آپارتمان جدید را فراهم می‌کند. این بدان معناست که می‌توانید به دفعات سراغ خانه جدید خود بروید و به بررسی فضا بپردازید؛ می‌توانید بعد از کار سر راه به خانه جدید بروید و در اتاق‌ها قدم بزنید، فضای کمد یا کابینت را اندازه گیری کنید و برای قرار دادن وسایل داخل آنها و میزان فضایی که نیاز دارند، برنامه ریزی کنید.

نحوه چیدمان مبلمان اتاق نشیمن خود را در اتاق نشیمن جدید مشخص کنید و سپس برای جابجایی همزمان مبلمان و وسایل دکوری آنها اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه پس از اسباب کشی در کمتر از یک روز جعبه‌ها را باز کنیم؟

هنگامی که وسایل یک اتاق را به یکباره جابجا می‌کنید می‌توانید بدون بسته بندی کردن سخت آنها را به خانه جدید ببرید، حتی می‌توانید با خیال راحت در مورد چیدمان آنها تصمیم بگیرید و به جای جابجایی تمام وسایل می‌توانید اتاق به اتاق وسایل را به خانه جدید ببرید.. با جابجایی‌های طولانی‌تر، شما باید همه چیز را به طور همزمان بسته بندی کرده و به صورت کامل آنها را جابجا کنید. جابجایی‌های مسافت کوتاه‌تر به شما این امکان را می‌دهد تا اتاق به اتاق تمرکز کنید و انتقال وسایل را آسان‌تر کنید.

 جعبه قرض بگیرید

حتی اگر طی ماه‌ها جعبه‌های خود را جمع کرده باشید، بسته بندی وسایل یک خانه کوچک‌تر می‌تواند به معنای سفری به فروشگاه برای خرید جعبه، پلاستیک حبابی و سایر مواد بسته بندی است. اما روش‌هایی وجود دارد که در صورت برنامه ریزی از قبل می‌توانید چند تومان در میزان هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

جعبه، سطل، پتو و هر چیز دیگری که نیاز دارید از دوستان بخواهید. بیشتر افرادی که در اطراف شما هستند حداقل چند جعبه مقوایی بزرگ دارند و شاید یک جعبه خالی داشته باشند و از اینکه امکان استفاده از آنها را به شما بدهند خوشحال شوند.

 اجاره نیسان و یا ماشین بار

اگر مسافت شما برای اسباب کشی کوتاه است، می‌توانید از نیسان و یا ماشین بار برای جابجایی استفاده کنید تا بتوانید بزرگ‌ترین اثاثیه خود را تنها داخل آنها قرار دهید.

اگر به وسیله نقلیه بزرگ‌تری نیاز دارید، از آن برای جابجایی وسایل بزرگ‌تر استفاده کنید. برنامه ریزی کنید تا کلیه وسایل بزرگ خود را در همان روز اسباب کشی و طی چند بار رفت و آمد جابجا کنید تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. همچنین باید سعی کنید بسیاری از موارد کوچک‌تر را در وسیله جابجایی جای دهید، بنابراین هیچ فضای خالی هدر رفته در وسیله حمل بار وجود نخواهد داشت. همچنین میتوانید برای اسباب کشی منزل میتوانید از خدمات نوبار استفاده کنید. 

 درباره وسایلی که می‌خواهید با خود ببرید و چه زمانی آنها را ببرید تصمیم گیری کنید

اگر می‌توانید قبل از ترک خانه قدیمی خود به مکان جدید خود بروید، سریع اقدام به اسباب کشی کنید. مواردی را که می‌دانید در طول جابجایی نیازی به آنها ندارید، در کناری قرار دهید. وسایل آشپزی، لباس، آثار هنری و مبلمان گزینه‌های خوبی برای شروع هستند.

لباس و وسایل خارج از فصل نیز برای خارج کردن از راه وسایل دیگر خوب است. آخرین چیزهایی که شما حین اسباب کشی با خود جابجا می‌کنید باید همان چیزهایی باشد که روزانه از آنها استفاده می‌کنید. اگر واقعاً نیاز دارید تا کمدها را تمیز کنید تا وسایل آن را منتقل کنید، می‌توانید بفهمید که چه وسایلی نیاز دارید و سپس بقیه کمد لباس خود را به‌موقع منتقل کنید.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید درباره استفاده از خدمات بسته بندی حرفه‌ای برای اسباب کشی بدانید

 حجم وسایل خود را کم کنید

هر جابجایی همیشه زمان بسیار خوبی برای خلاص شدن از وسایل اضافی خود و دادن آنها به دیگران یا فروش تمام مواردی است که شما واقعاً نیازی به آنها ندارید. اگر تعداد زیادی لباس، اثاثیه یا وسایل دکوری هنری دارید که می‌دانید هرگز حوصله جابجایی آنها در مسافت‌های طولانی را ندارید، پس چرا حوصله جابجایی آن در سطح شهر و مسافت‌های کوتاه را داشته باشید؟

یک اسباب کشی مسافت کوتاه هنوز یک گذار و یک شروع جدید است و هیچ دلیلی برای پذیرفتن آن به شکلی سخت وجود ندارد. از این نکات برای کمک به راحت‌تر برگزار شدن جابجایی خود استفاده کنید و در نتیجه فصل جدید از زندگی خود را با یک خاطره مثبت شروع کنید.

می‌توانید اتوبار نوبار را برای راحتی بیشتر در کنار خود داشته باشید و برای جابجایی‌های مسافت کوتاه‌تر از نیسان و ماشین بار نوبار استفاده کنید.

منبع: apartmentguide