جابجا کردن پیانو حتی برای متخصصین کار جابجایی کار آسانی نیست. پیانو اغلب بسیار گران، حساس و بسیار مهم برای شما یا سایر اعضای خانواده شما است. لازم به ذکر هم نیست که آنها همچنین بسیار بزرگ، عجیب و غریب و سنگین‌تر از آن چیزی هستند که شما فکرش را هم بکنید. به همین دلیل، اگر بتوانید افراد حرفه‌ای را با تجربه جابجایی پیانو استخدام کنید، بسیار بهتر است.

اگر امکان استخدام افراد حرفه‌ای را ندارید و قصد دارید خودتان به تنهایی کار جابجایی پیانو را انجام دهید، قدرت بیشتر و موفقیت برایتان آرزو می‌کنیم. در مورد جابجایی پیانو، احتیاج به کمک و تجهیزات خاص خواهید داشت. در این مقاله چند نکته برای جابجایی پیانو را عنوان خواهیم کرد.

 ۱- کمک بگیرید

از دوستان یا خانواده خود کمک بگیرید. جابجا کردن پیانو برای یک نفر بسیار سخت است. در وضعیت ایده‌آل هنگام اسباب کشی، شما نیاز به ۴ تا ۵ نفر دارید تا بتوانید پیانو را به درستی بلند کنید. حتی هنگام جابجایی پیانو نه تنها به کمک افراد نیاز دارید بلکه تجهیزات مورد نیاز مانند تسمه نقاله و پتو نیز از احتیاجات شما است.

همچنین، مطمئن شوید اتوباری که برای جابجایی پیانو گرفتید، در صورت امکان کامیونی است که دارای رمپ یا سطح شیب دار است. قرار دادن افراد به عنوان مسئول برای هر مرحله از جابجایی بسیار مهم است. هر کسی که درگیر این کار است باید برنامه را از پیش بداند تا همه چیز به آرامی و درستی پیش برود.

جابجا کردن پیانو حتی برای متخصصین کار جابجایی کار آسانی نیست. پیانو اغلب بسیار گران، حساس و بسیار مهم برای شما یا سایر اعضای خانواده شما است.

راهنمایی برای جابجایی بدون دردسر پیانو در حین اسباب کشی | نوبار

 ۲-   پیانو را آماده کنید

اول – اطمینان حاصل کنید که مسیر پیانو تا کامیون وسیله‌ای قرار ندارد که ممکن است مانع جابجا کردن و حرکت دادن پیانو شود.

دوم – اطمینان حاصل کنید که پیانو در پتوهای جابجایی پیچیده شده است تا از بدنه خارجی دستگاه محافظت شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که کلیدها یا با قفل و یا برخی از بندهای کشی بسته شده است تا کلیدها از ضربه و خش محافظت شوند.

سوم – اکنون که پیانو را به طور مناسب برای حمل و نقل بسته بندی کردید، آن را برای جابجایی آسان‌تر به تسمه بالابر وصل کنید. از تسمه‌های مبلمان برای بلند کردن پیانو بر روی تسمه بالابر استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که پیانو در حین بالا بردن به صورت عمودی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: چگونه پس از اسباب کشی در کمتر از یک روز جعبه‌ها را باز کنیم؟

 ۳- آن را از نقطه A به نقطه B ببرید

قطعا در نظر دارید که برای صرف پول برای جابجایی پیانو از کامیونی استفاده کنید که رمپ دارد. اگر کامیون دارای سطح شیب دار باشد، به آسانی می‌توانید پیانو خود را بر روی قرقره‌ای که روی آن قرار دارد به داخل کامیون هدایت کنید. هنگامی که آن را در کامیون قرار دادید، اطمینان حاصل کنید که پیانو به کامیون متصل شده است تا بتوانید تکان‌های آن را به حداقل برسانید.

از آنجایی که پیانوها بسیار ظریف و حساس به محیط اطرافشان هستند، حالت ایده آل این است که پیانو را به عنوان اولین وسیله داخل کامیون قرار دهید و هنگام خارج کردن وسایل از اولین چیزهایی باشد که از کامیون خارج می‌شود. شما می‌خواهید مطمئن شوید که پیانو را زودتر داخل کامیون قرار دهید تا از هر گونه آسیب در اثر تغییرات آب و هوایی محفوظ باشد.

 ۴-  آن را کوک کنید

هر زمان که پیانو را جابجا کردید، باید برنامه‌ای برای کوک و تنظیم کردن پس از ورود به خانه جدید خود داشته باشید. هنگام جابجایی ممکن است پیانو با سطوح مختلف رطوبت مواجه شود، بنابراین احتمال دارد که پیانو در زمان حمل و نقل تنظیم‌اش به هم بخورد.

برای آماده سازی امکانات ایمن برای جابجایی پیانو خود زمان بگذارید. از مشاوره حرفه‌ای در مورد چگونگی جابجایی پیانو دریغ نکنید و از مشاوران اسباب کشی محلی در منطقه خود سوال کنید، اما با این حال این را بدانید که جابجا کردن پیانو هرگز ساده نیست. وقت گذاشتن و پیروی از مراحل گفته شده در این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا از جابجایی پیانو خود در یک وضعیت ایمن به خانه جدید خود مطمئن شوید.

در نهایت باید گفت که جابجایی پیانو کار آسانی نیست بنابراین بهتر است برای این کار از خدمات حرفه‌ای اتوبار استفاده کنید و پیانو خود را سالم به مقصد برسانید.

منبع: apartmentguide