بدون شک بسیاری از شما سعی می‌کنید با انجام اسباب کشی یا جابجایی وسایل به دست خودتان، امسال را با ذخیره کردن مقداری پول سپری کنید. این کارها می‌تواند اسباب کشی کامل آپارتمان، جابجایی مبل سنگین و بدحجم یا کمدی باشد که برای قرار دادن در انباری خریده باشید.

ما هزار و یک دلیل داریم که چرا باید از افراد حرفه‌ای برای جابجایی وسایل استفاده کنید و به همین دلیل است که سلامتی شما بیشتر از مقدار پولی ارزش دارد که می‌خواهید برای آینده کنار بگذارید. اما همچنین می‌دانیم که شما به احتمال زیاد می‌خواهید خود را در موقعیتی قرار دهید که در آن فعالیت‌های مربوط به جابجایی را انجام دهید که احتمال بالقوه آسیب جدی در آنها زیاد است. و ما نمی‌توانیم شما را بدون اینکه برخی راهنمایی‌های ایمنی را نگوییم رها کنیم.

ایمن بودن هنگام جابجایی ترکیبی از آماده سازی امکانات سلامت، تجهیزات مناسب و حضور در فعالیت‌های فیزیکی قبل، در طی و پس از جابجایی است.

نکات اسباب کشی

۵ نکته کلیدی برای حفظ سلامت و ایمنی بدن هنگام اسباب کشی | نوبار

 آماده شدن برای جابجایی ایمن

۱-آماده شدن

مهم نیست که چه چیزی را می‌خواهید جابجا کنید، مهم یافتن منابع جابجایی مناسب و وسایل ایمن برای این کار است که می‌تواند به شما کمک کند تا خود را از آسیب دور کنید.

  • استفاده از دستکش برای کارهای جابجایی؛ هنگامی که شما در حال جابجایی اقلام سنگین هستید، محکم گرفتن وسایل از موارد کلیدی است. بنابراین، دستکش‌های قدیمی گرد و غبار گرفته باغبانی خود را بردارید. بیشتر دستکش‌های کار این روزها به خوبی ساخته می‌شوند، قابل تنظیم برای هر سایز دست هستند، دارای پارچه مقاوم و پد در اطراف قسمت‌های حساس دست هستند. طراحی دستکش‌ها همچنین به اندازه کافی جذاب است که حتی می‌توانید با استفاده از آن در تیم هاکی به عنوان دفاع بازی کنید.
  • بندهای چرمی جابجایی با کیفیت؛ بندهای چرمی و کش‌های جابجایی برای کاهش فشار در مناطق مستعد آسیب در بدن مانند کمر، شانه‌ها و زانو طراحی شده‌اند. باز هم توصیه نمی‌کنیم وسایل بسیار سنگین را جابجا کنید که به این کش‌ها نیازی پیدا کنید. اما اگر کاملا برای انجام کار اصرار داشته باشید، برای خرید ست کامل این بندهای محافظ با کیفیت، برای کمک به ایمن سازی هزینه کنید و دستورالعمل استفاده از آنها را حداقل دو بار برای اطمینان بیشتر بخوانید.
  • قرقره‌های جابجایی و ارابه دستی؛ راه جابجایی با خیال راحت بدون آسیب رساندن و  جراحت‌های فیزیکی، جابجا کردن وسایل با ابزارهای جابجایی و نه با دست است. در حالی که شما در مورد هل دادن و کشیدن وسایل نگران هستید، هر جا که امکان دارد از تجهیزاتی استفاده کنید که بیشترین وزن را تحمل کند و به شما کمک کنند تا با خیال راحت وسایل را بالا و پایین کنید.
  • سُر دادن مبلمان؛ در حالی که لزوما جابجا کردن اقلام بزرگتر به وسیله بدن به شما کمک نمی‌کند، اما سُر دادن مبلمان و جابجا کردن آنها در مناطق نزدیک‌‌تر و به جایی که در نهایت باید منتقل شوند، بسیار مفید خواهد بود. و برای اقلام سنگین، استفاده از این روش بسیار امن‌تر از استفاده از ابزارهای با چرخ است.

بیشتر بخوانید: چک لیست‌های مهم برای اولین اسباب کشی

 ۲-  مسیر را پاک کنید

همانطور که در مهد کودک یاد گرفتیم، متوجه شدیم که کوتاه‌ترین فاصله بین دو نقطه یک خط مستقیم است. چیزهایی که بیش از حد کارها را پیچیده‌تر می‌کنند باید از کار حذف شوند. وقتی شما وسیله‌ای را بین این دو نقطه جابجا می‌کنید وجود وسایل و کثیفی باعث به هم ریختگی و بروز اشکال در کار می‌شود.

اگر در حال جابجایی وسایل بین آپارتمان هستید، این بدان معنی است که مسیرهای بین درب‌های داخلی و اتاق‌ها، و از درهای بیرونی و کامیون را پاک کنید. اگر چیزی را از یک فروشگاه یا از طبقه چهارم آپارتمانی به سمت پایین می‌خواهید جابجا کنید، بدین معنا است که قبل از بلند کردن هر چیزی سنگین، از بالای محدوده حرکت خود شروع به تمیز کاری کنید.

 ۳-انجام حرکات کششی

هر زمانی که فعالیت بدنی شدیدی را انجام می‌دهید، بدن شما به آن عکس العمل نشان می‌دهد، ایده خوب این است که قبل از انجام کارهای سنگین بدن خود را آماده و گرم کنید. ماهیچه‌های شما مانند باندهای لاستیکی هستند و هنگامی که شما بدون گرم کردن آنها فعالیت‌های سنگین انجام می‌دهید، مانند این است که آنها را از فریزر درآورده و در گوشه‌ای از اتاق آن را رها کردید. اگر قبل از اینکه کار خود را شروع کنید مقداری از وقت خود را صرف انجام کارهای کششی بکنید خیلی راه دوری نمی‌رود.

بیشتر بخوانید: چگونه پس از اسباب کشی در کمتر از یک روز جعبه‌ها را باز کنیم؟

۴- اگر سنگینی را حس کنید، جسم سنگین خواهد بود

نصیحتی ساده، درست است؟ شما از اینکه چگونه بسیاری از افراد قوانین پیری را با بلند کردن اجسام سنگین نادیده می‌گیرند، متعجب خواهید شد. اگر خواستید وسیله‌ای را بلند کنید و پس از بلند کردن آن احساس کشش کردید، بلافاصله کار را متوقف کنید و کمک بگیرید. این کمک گرفتن می‌تواند از دوست یا کسی از فروشگاهی که خرید می‌کنید باشد یا از طرف یکی از آشنایان درخواست کمک کنید. این ممکن است برای اقلام بزرگتر مثل لوازم و مبلمان سنگین مشهود باشد اما برای جعبه‌ها نیز می‌توان انجام داد.

برای مراحل جابجایی جعبه‌های سنگین سبک خاصی وجود ندارد. اما جعبه باید به اندازه کافی سبک باشد تا بتواند بدون اعمال فشار زیاد آنها را به ماشین یا کامیون رساند. و به یاد داشته باشید، شما باید جابجایی جعبه‌ها را دو بار انجام دهید. برای وزن بسته بندی وسایل هدف را تا ۱۱ کیلوگرم قرار دهید؛ به این معنی که وسایل سنگین مانند کتاب‌ها، گلدان‌های سنگین و ظرف‌ها و لوازم خانگی را در بسته‌ها پخش کنید. برای جعبه‌های بزرگتر، برای پر کردن فضاهای خالی از کاغذ به جای وسیله استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ۷ نکته برای کرایه اتوبار برای اسباب کشی

 ۵- غذا بخورید و آب بنوشید

به هر حال جابجا کردن وسایل به هر دلیلی فعالیتی فیزیکی است و تقلای فیزیکی نیاز به آب و انرژی دارد. در حالی که قهوه می‌تواند کمک کند، اما هیچ چیز جایگزین یک بطری بزرگ آب، یک وعده غذا خوب و تکرار توقف در کار و خوردن میان وعده‌ نیست.

کار جابجایی خسته کننده است، اما همچنین می‌تواند باعث از دست دادن تمرکز شود و شما را به فکر راه فرار اندازد و باعث انجام اشتباه شود. هنگامی که شما در حال حمل کالاهای بزرگ و سنگین هستید، یک لغزش کوچک می‌تواند باعث آسیب جدی شود. حتی اگر می خواهید وسیله‌ای ساده را جابجا کنید، مطمئن شوید که آن را در ساعتی از روز انجام می‌دهید که در آن ساعت غذا به حد کافی خورده باشید و بتوانید در میان کار وقفه‌ای برای خوردن غذا و نوشیدن آب داشته باشید.

 ۶-  با افراد متخصص تماس بگیرید

در حال حاضر ما انتظار داریم این نصیحت‌های ما را گوش دهید، که می‌گویند در هنگام جابجایی تقریبا هر چیزی باید از افراد متخصص کمک بگیرید. برای جابجایی ایمن وسایل سنگین و بزرگ نیاز به آمادگی جسمانی، فنی و روانی است که از طریق آن سلامت بدن به خطر نمی‌افتد.

 در مورد هزینه هراس دارید؟

گوش کنید، واقعیت این است که هزینه بیمارستان شما احتمالا چندین برابر بیشتر از هزینه استخدام افراد حرفه‌ای شود. و، البته ما می‌دانیم که هزینه همیشه دلیل اصلی شما برای استخدام نکردن افراد متخصص نیست.

گاهی اوقات نیاز به کمک آنی دارید و نمی‌خواهید نقل قول‌ها یا نظرات دیگر افراد را بخوانید و برای رسیدن به کمک صبر کنید. ما در نوبار برای برطرف کردن این ناراحتی‌ها تمرکز کردیم و این امکان را فراهم کردیم که در هر زمان و هر کجا که بخواهید کار جابجایی را انجام دهید.

مطمئنا، مجبور به جابجا شدن خیلی کار خوبی نیست، اما اینکه به طور جدی به خودمان صدمه بزنیم نیز اصلا خوب نیست.

بنابراین، اپلیکیشن نوبار را دانلود کنید و کار جابجایی وسایل را از نوبار بخواهید.

منبع: dolly