فضای خالی بالای یخچال و فریزر اغلب توسط شما نادیده گرفته می‌شود و مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. با روشی مناسب، این فضا می‌تواند یک فضای مورد استفاده شگفت انگیز باشد و همزمان می‌تواند دیزاینی به خانه شما اضافه کند.

اگر در آپارتمان به ویژه آپارتمان‌ کوچکی زندگی می‌کنید، می‌دانید که داشتن فضایی برای انبار کردن وسایل اغلب می‌تواند یک نکته مثبت باشد. در این مقاله فهرستی از ایده‌هایی که با استفاده از آنها می‌توان به طور استراتژیک فضای بالای یخچال را تزیین کرد را ارائه خواهیم داد. همراه نوبار باشید 

 خانه خود را بگردید

قبل از اینکه برای خرید لوازم دکوری برای تزیین بالای یخچال به فروشگاه بروید، ابتدا خانه را بگردید و از وسایل خود استفاده کنید. شما بعد از گشتن خانه با خرت و پرت‌هایی روبه‌رو می‌شوید که از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد. می‌توانید از این لوازم برای تزیین یخچال و تزیین خانه استفاده کنید و حتی فضایی که آن وسایل اشغال کرده بودند را خالی کنید.

اگر قد شما به اندازه‌ای است که نمی‌توانید به راحتی به لوازم بالای یخچال دسترسی پیدا کنید، لوازمی را برای دکور کردن بالای یخچال استفاده کنید که مدام نخواهید از آنها استفاده کنید.

بطری‌های شیشه‌ای، گلدان‌ها و کتاب‌های آشپزی می‌توانند گزینه‌های عالی برای گذاشتن روی یخچال و فریزر باشند و فقط ممکن است برای در کنار هم قرار دادن کتاب‌ها به صورت منظم نیاز به یک تکیه گاه و نگه‌دارنده باشد.

وقتی می‌خواهید لوازمی را برای تزیین بالای یخچال استفاده کنید، آنهایی را انتخاب کنید که دارای ارتفاع بلندی هستند. از آنجایی که یخچال ارتفاع زیادی دارد، گذاشتن وسیه‌ای با ارتفاع کم مانند کوزه‌ها، تخته‌ آشپزی یا شیشه‌های مربا، فضا را بیشتر خالی نشان می‌دهد.

چگونه روی یخچال را تزیین کنیم؟

تزئین یخچال

 فضا را جذاب‌تر کنید

اگر می‌خواهید خرت و پرت‌های خود را از دید مخفی نگه دارید، گذاشتن آنها بالای یخچال می‌تواند یکی از چاره‌های خوب و جذاب استفاده از فضا در خانه باشد. گلدان، کوزه‌ها و جعبه‌ها می‌توانند وسایل مناسبی برای مخفی نگه داشتن لوازمی باشند که می‌خواهید آنها را از دید دیگران دور نگه دارید.

به دنبال لوازمی با رنگ جذاب، ظاهری جالب و یا طراحی منحصر به فرد بگردید. اگر می‌خواهید چیزی را داخل آن لوازم مخفی کنید به دنبال وسایلی بگردید که دارای رنگی مات هستند.

اگر وسیله‌ای تزیینی در خانه پیدا نکردید، رفتن به فروشگاه‌های لوازم دکوری و آنتیک می‌تواند کاری سرگرم کننده باشد و می‌توانید در آنجا وسایلی با قیمت پایین پیدا کنید.  

اگر پشت یخچال کابینت قرار دارد و می‌خواهید از آن استفاده کنید و وسیله بردارید، از یک سینی طبقاتی یا جعبه تزئینی برای قرار دادن اقلام خود در داخل آن استفاده کنید. قرار دادن ظروف حصیری یا صندوق چوبی یا یک جعبه چوبی دوست داشتنی در بالای یخچال ظاهر شیک به آن می‌دهد و همزمان بسیار کاربردی نیز است.

به راحتی می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های لوازم چوبی خام هر مدلی را بر اساس سلیقه‌تان خریداری کنید و هر رنگی که مطابق سلیقه و دکور آشپزخانه است بر روی آن بزنید.

بیشتر بخوانید: چگونه جواهرات را برای اسباب کشی بسته بندی کنیم؟

 سراغ گل و گیاه بروید

هنگامی که برای انتخاب لوازم دکوری شک دارید، سراغ گل و گیاه بروید؛ زیرا که گیاهان همیشه یک ظاهر تازه و شیک به هر فضایی می‌دهند. اگر آشپزخانه شما دارای نور کافی است، می‌توانید از گیاه زنده استفاده کنید. یا اگر نور کافی برای قرار دادن گیاه زنده ندارید می‌توانید از نوع مصنوعی آن استفاده کنید.

اما گیاهان کم نور مانند پتوس می‌توانند انتخاب خوبی برای پر کردن فضای بالای یخچال باشند و یک گلدان باریک با چند شاخه‌ اکالیپتوس یا برگ‌های نخل می‌توانند در فضاهای کوچکتر قرار بگیرند.

تزیین بالای یخچال و فریزر کاری کارآمد برای اضافه کردن دکور به خانه است و هم روشی منحصر به فرد برای استفاده از فضاهای خالی خانه است. برخی از این ایده‌ها را امتحان کنید تا از فضای خالی و بدون استفاده بالای یخچال خود در خانه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ۷ نکته برای کرایه اتوبار برای اسباب کشی

منبع: apartmentguide