قوانین و مقررات نوبار

سوالات متداول

نوبار چیست؟

نوبار اولین اپلیکیشن تخصصی اسباب کشی، باربری و بسته بندی است. شما به وسیله نوبار به تمامی رانندگانی طرف قرارداد با نوبار هسیتند و آماده ارائه خدمات هستند متصل می شوید.

نوبار را از کجا دانلود کنم؟

شما میتواند نوبار را به صورت مستقیم از سایت ما(هایپر لینک به صفحه دانلود اپ) و یا از کافه بازار، مایکت و سیب اپ دانلود فرمایید.

رانندگان وکارگران نوبار چه کسانی هستند؟

تمامی اعضای تیم اجرایی نوبار (رانندگان وکارگران) افرادی حرفه ای هستند که سابقه آنها توسط نوبار بررسی شده است و با کمک ناظران و امتیاز دهی نوبار تحت پایش دائمی قرار دارند. نوبار تمام تلاشش را میکند تا با ارائه خدماتی بی نقص، تجربه ای بی نظیر برای شما رقم بزند.

هزینه اسباب کشی با نوبار چقدر است؟

هزینه اسباب کشی با نوبار را میتوانید به صورت کاملا دقیق با دانلود و نصب اپلیکیشن محاسبه فرمایید. اما نوبار همواره سعی بر آن دارد تا هزینه را تا جایی که به کیفیت ارائه خدمات اطمه ای وارد نکند پایین نگه دارد.

هزینه اسباب کشی/ باربری را چطور پرداخت کنیم؟

در پایان ثبت سفارش، فاکتور نهایی برای شما به نمایش در خواهد آمد و شما میتوانید هزینه را از طریق اپلیکیشن و پرداخت آنلاین، کارت به کارت برای نوبار و یا کارت به کارت برای راننده پرداخت نمایید.

انعام هم باید بدیم؟

پرداخت انعام کاملا یک موضوع شخصی و وابسته به شماست. هیچ یک از اعضای تیم اجرایی حق درخواست انعام، عیدی و ..... را ندارند و شما میتوانید این موضوع را با ناظر فنی ما در ارتباط بگذارید.

من، ناظر و تیم اجرایی چطور در ارتباط هستیم؟

شما میتوانید بصورت آنلاین از طریق سایت و همچنین با تلفن های شرکت با پشتیبانان ۲۴ ساعته و ناظرین عملیات در ارتباط باشید

اقلام هزینه بر چه اقلامی هستند؟

اقلام هزینه بر شامل یخچال ساید بای ساید، بوفه، تردمیل، گاوصندوق، پیانو، میز شیشه ای ۶ نفره به بالا و .... می باشند، که چنانچه این وسایل در بین اسباب شما باشند به ازای هر طبقه هزینه جداگانه برای حمل آنها از شما دریافت میشود.

درصورت تشخیص اشتباه اقلام هزینه بر چه اتفاقی می افتد؟

نوبار تمامی هزینه را به حساب شما بر میگرداند.

اگر یکی از وسایل من گم شد مسئولیت با کیست؟

از لحظه شروع تا پایان اسباب کشی نوبار وظیفه حفظ و حراست از اموال شما را دارد و بدیهی است در صورت مفقود شدن شی، این شرکت هرینه را جبران مینماید.

کارگران فقط اسباب را حمل میکنند؟

علاوه بر کارگران حمل بار، شما میتوانید از طریق سایت، اپلیکیشن و یا تلفن کارگران بسته بندی به همراه وسایل و همچنین کارگر فنی جهت امور فنی را نیز درخواست دهید.

امور فنی چه اموری هستند؟

کارگران فنی در آغاز و پایان عملیات در مبدا و مقصد به تیم اجرایی اضافه شده و وظیفه انجام کلیه امور فنی از باز و بسته کردن سرویس اتاق خواب، لوستر، گاز، ماشین لباس و ظرف شوریی تا هواگیری شوفاژ و راه اندازی پکبج را بر عهده دارند.

خدمات نوبار محدویدت زمانی دارد؟

به جز کارگران فنی که بدون احتساب مدت کار در مبدا و مقصد حضور پیدا میکنند، هزینه تمامی خدمات دیگر بعد از 3 ساعت تمدید میشود.

نوبار مجوز هم دارد؟

بله، به عنوان اولین اپلیکیشن تخصصی اسباب کشی، نوبار ابتدا به عضویت اتحادیه اسباب کشی درآمد و سپس با کسب مجوز های تجارت الکترونیک و اینماد کسب و کار خود را به راه انداخت.

اثاث و بار واقعا در نوبار بیمه میشوند؟

بله، در پایان هر عملیات ناظر کیفی ما با مشتری تماس حاصل میکند تا مشتری یک پایان رضایت بخش و بدون خسارت را تایید کند، در صورت وجود خسارت وجه مستقیما از طرف شرکت به حساب مشتری واریز خواهد شد چرا که ما مسئول رفتار و عملکرد تیم اجرایی هستم و نیازی به بحث ما بین مشتری و کارگران نیست.

چطور سفارش خود را ویرایش کنم؟

شما میتوانید از طریق سایت نوبار یا اپلیکیشن و یا تماس با شماره نوبار درخواست خود را ویرایش نمایید.